ŻARY ZDOBYTE! DZIEWIĄTE ZWYCIĘSTWO Z RZĘDU!!!

9 ZWYCIĘSTWO Z RZĘDU!!!

30 kwietnia piłkarze Ilanki Rzepin udali się na mecz do Żar. Tamtejszy Promień w tym sezonie nie zachwyca ale, że potrafi być groźny przekonała się w tej rundzie już między innymi ekipa Budowlanych Lubsko. Nasi wystąpili bez Patryka Chanasa i Przemysława Radkiewicza natomiast do kadry wrócili Marcin Żeno oraz Mateusz Stefanowicz. Jak przebiegało spotkanie? Można by powiedzieć: jak wcześniejsze - wyrównana i zacięta pierwsza połowa oraz zdominowana przez Ilankę druga! W pierwszej części goście cofnięci na własną połowę, szukając w tej fazie meczu swoich szans w kontratakach oraz gospodarze, którzy próbowali prowadzić grę, najczęściej jednak tylko do 50-60 metra od swojej bramki. Po jednej z takich kontr Ilanka w 18 minucie obejmuję prowadzenie! Dobre zagranie Bartosza Kasika na skrzydło do Marcina Żeno, który w pełnym biegu zagrywa piłkę w pole karne i .... zdobywa bramkę!! Po drodze sytuację próbuje ratować jeszcze defensor Promienia lecz jego interwencja powoduje to, że piłka znajduje drogę do bramki. W tej części meczu Promień raz poważnie zagroził bramce strzeżonej przez Artura Tumaszyka, kiedy w dobrej sytuacji spudłował Daniel Gałach! Nasi stwarzali głównie zagrożenie po rzutach rożnych jednak więcej bramek w tej części meczu nie padło! Na drugą połowę Ilanka wyszła odważniej. Otwarta gra opłaciła się już w 50 minucie kiedy to Mateusz Stefanowicz dobrym dośrodkowaniem obsłużył Andrzeja Pawłowskiego a ten pięknym uderzeniem piłki głową zdobywa dla Rzepinian drugą bramkę! Niestety radość gości trwała krótko bo już 2 minuty później chwila nieuwagi w polu karnym i po rzucie rożnym dla ekipy Artura Sobczyka jak się później okazało honorową bramkę zdobył Flaga. Na odpowiedź Ilanki trzeba było czekać tylko 6 minut. Dobry pressing zespołu zapoczątkowany przez Marcina Żeno, przechwyt piłki przez Pawła Sidorowicza, który przytomnie podaje do Pawłowskiego a ten zdobywa uderzeniem z woleja swoją drugą, równie piękną bramkę - 1:3!!! Ostatnia bramka padła w 78 minucie, gdzie dośrodkowanie z lewej strony Mateusza Klimczaka na gola zamienił zamykający akcję Marcin Żeno ustalając tym samym wynik meczu na 1:4!!!

Skład: Tumaszyk - Sidorowicz - Weyer - Chanas D. - Mierzwa - Adamczewski - Pawłowski (79' Odziemkowski) - Kasik (82' Juncewicz) - Nowaczewski (46' Klimczak) - Stefanowicz (70' Krzeptowski) - Żeno

Kolejne spotkanie już w niedzielę!!!
Ilanka Rzepin na własnym stadionie podejmie ekipę Odry Bytom Odrzański!! Mecz zapowiada się bardzo emocjonująco, gdyż rywale jako jedni z nielicznych w poprzedniej rundzie pozbawili Ilankę 3 punktów, remisując na własnym stadionie 2:2.
Początek zmagań punktualnie o godzinie 13.00!!!