ILANKA ZATOPIŁA ODRĘ!!!

Była to bardzo udana majówka Rzepińskich piłkarzy. W przeciągu 3 dni podopieczni trenera Kamila Michniewicza zdobyli 6 punktów aplikując rywalom aż 9 bramek i tracąc tylko 1! Po czwartkowej wygranej nad Promieniem Żary ( 1:4!) przyszedł czas na Odrę Bytom Odrzański. Występująca w tym spotkaniu Ilanka bez Mateusza Klimczaka, Adriana Dziembakowskiego, Przemysława Radkiewicza i Mateusza Nowaczewskiego gładko pokonała swoich rywali 5:0 (2:0)! Początek spotkania (jak chyba wszystkie w tej rundzie poza meczem z Łucznikiem…) nie zapowiadał tak łatwej przeprawy. Gości od samego początku próbowali atakować miejscowych co jednak nie przekładało się na sytuację bramkowe.. Ostra gra zawodników Odry zakończyła się boleśnie dla Dawida Mierzwy. Zawodnik gospodarzy został uderzony łokciem w twarz i mimo otwartej rany kontynuował grę do samego końca. Jak się później okazało rana wargi była tak duża, że Dawidowi zostały założone 3 szwy (ŻYCZYMY SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA!)!!! Nasi po nerwowym i chaotycznym początku zaczęli dochodzić do głosu, którego już nie oddali do końca spotkania. W 24 minucie źle wybitą przez gości piłkę przejmuje Bartosz Kasik i wpada z nią w pole karne gdzie zostaję faulowany co wyłapuje sędzia w wskazuje na 11 metr! Do piłki podchodzi Marcin Żeno i spokojnym uderzeniem zdobywa bramkę na 1:0. Goście stwarzają sobie najgroźniejszą sytuację po naszym błędzie. Zagraną piłkę od Dawida Chanasa, łapie Artur Tumaszyk za co sędzia dyktuję rzut wolny pośredni w okolicy 11 metra. Dobrze ustawiony mur Rzepińskich piłkarzy wychodzi z tej akcji zwycięsko. W tej części meczu swoje okazje mieli jeszcze Marcin Żeno (po rzucie rożnym) oraz Bartosz Kasik (nieudana próba lobowania bramkarza gości). Co się odwlecze to nie uciecze.. W 44 minucie Andrzej Pawłowski zagrywa na prawe skrzydło do Eligiusza Krzeptowskiego, który dośrodkowuje w pole karne gdzie dobrze odnalazł się Marcin Żeno i w swoim stylu po uderzeniu piłki głową zdobywa dla miejscowych drugą bramkę! Druga część meczu podobnie jak pierwsza zaczęła się od próby ataków Odry . W tym czasie goście stworzyli sobie jedną dobrą sytuację, gdzie w pojedynku 1 na 1 górą był bramkarz Ilanki – Artur Tumaszyk! W 62 minucie było już po meczu.. Udane przejęcie piłki przez gospodarzy technicznym strzałem na bramkę zamienia Andrzej Pawłowski! W 82 minucie jest już 4:0! Dośrodkowanie z lewej strony Marcina Żeno na gola zamienia zamykający akcję Daniel Odziemkowski. Ostatni cios rozpędzona drużyna Ilanki Rzepin zadała w 88 minucie gdzie po dalekim wrzuceniu piłki z autu przez Patryka Chanasa, bramkę uderzeniem głową zdobywa …jego brat Dawid Chanas! W tym meczu więcej bramek już nie padło a rozpędzona Ilanka wygrywa 10 spotkanie z rzędu!

Skład: Tumaszyk - Sidorowicz - Weyer - Chanas D. - Mierzwa - Adamczewski (87’ Juncewicz) - Pawłowski - Kasik - Stefanowicz (68’ Odziemkowski) - Krzeptowski (68’ ChanasP.) - Żeno