HISTORYCZNE ZWYCIĘSTWO !!! M.K.S. „STEINPOL-ILANKA” RZEPIN – „BUDOWLANI” LUBSKO 8:0 (3:0)!!!

Trzecie spotkanie na własnym stadionie, trzecie derby Lubuskiego i trzecie zwycięstwo Niebiesko-Białych! Przed tym meczem to „Ilanka” była zdecydowanym faworytem ale wszyscy zgodnie podkreślali, że czeka ich trudne spotkanie. Do Rzepina przyjechała drużyna z Lubska, która mimo miejsca w tabeli zbierała pochlebne recenzje za swoją grę w rundzie wiosennej. Miejscowi mieli przed tym spotkaniem parę znaków zapytania gdyż wypadło ze składu już 3 obrońców. Do kontuzjowanego Dawida Mierzwy i Artura Kormana dołączył pauzujący za czerwoną kartkę Michał Sucharek. W zespole gości także zabrakło w kadrze na ten mecz kilku zawodników z podstawowej jedenastki. Pierwsze 10 minut to wyrównana gra obu zespołów. Po tym okresie do głosu doszli gospodarze i mimo iż na pierwszą bramkę kazali kibicom czekać aż do 37 minuty to zrobili to potem jeszcze ….7 krotnie! Kapitalny popis umiejętności podopiecznych trenera Kamila Michniewicza rozpoczął Dawid Chanas, który po rzucie rożnym „napoczął” ekipę „Budowlanych”. Chwilę później po dośrodkowaniu Marcina Żeno na 2:0 podwyższył Andrzej Pawłowski a bramkę do szatni po świetnej akcji w której asystą popisał się Mateusz Stefanowicz zdobył Dominik Skrzyński. Druga odsłona podobnie jak pierwsza zaczęła się spokojnie i spokój ten trwał aż do 60 minuty.. Na 4:0 podwyższył Marcin Żeno, na 5:0 wprowadzony chwilę wcześniej Mateusz Nowaczewski! Bramki numer 6 i 7 sprawiły drużynie i kibicom najwięcej radości bowiem zdobył je najmłodszy na boisku wychowanek „Ilanki” Rzepin – Marcin Radkiewicz, który w 70 minucie zmienił Mateusza Stefanowicza. W pierwszej sytuacji zdecydowanym wejściem w wydawało by się straconej akcji minął bramkarza i obrońcę po czym skierował piłkę do pustej bramki by za moment dobić „Budowlanych” dopadając do odbitej przez bramkarza piłki po rzucie wolnym wykonywanym przez Adama Popkowskiego. Kanonadę zakończył w doliczonym czasie gry Paweł Sidorowicz! Po meczu Kibice odśpiewali gromkie „100 LAT” dla naszego Kapitana Marcina Adamczewskiego, który 12 kwietnia skończył 30 lat. Dołączamy się do życzeń Panie Kapitanie! Warto odnotować, że w drużynie „Ilanki” zadebiutował nasz drugi bramkarz Mateusz Bukowski, który w 72 minucie zastąpił Artura Tumaszyka i do końca spotkania zachował czyste konto! Po takim spotkaniu ciężko jest wyróżnić jednostki gdyż z trybun widać było tylko Drużynę. Drużynę, która jak w IV lidze uwierzyła, że gdy jest razem na dobre i złe może zdziałać bardzo wiele! Nikt z Kibiców przed rundą nie wierzył, że „Niebiesko-Biali” przejdą taką metamorfozę i dostarczą im tyle radości! Panowie oby tak dalej!!

Skład:

Tumaszyk(72’Bukowski)-Adamczewski-Sidorowicz-Chanas-Ostrowski-Siembida-Skrzyński(60’Nowaczewski)-Pawłowski-Stefanowicz(70’Radkiewicz)-Ossowski(65’Popkowski)-Żeno

FOTORELACJA: Łukasz Marciniak

Przed nami seria arcytrudnych spotkań, którą rozpocznie sobotnie mecze z ekipą Ślęzy Wrocław. Początek meczu 23 kwietnia o godzinie 15.00!