Derbowa passa podtrzymana
W słoneczne sobotnie popołudnie,obejrzeliśmy kolejny derbowy pojedynek,między MKS Ilanką Rzepin a MKS Spójnią Ośno Lubuskie. Pierwsza część meczu nie wyglądała zbyt optymistycznie. Widać było, że pucharowy mecz ,rozegrany w środę wpłynął na formę naszych zawodników, którzy nie mogli znaleźć swojego rytmu gry, wolno poruszali się po boisku nie podejmując walki. Przeciwnicy natomiast,w tej części zawodów,dużo mocniej zmotywowani,raz po raz atakowali i stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Zatrzymywani przez dobre interwencje naszego golkipera bądź obrońców,do 25 minuty ośniacy pozostawali nieskuteczni. Napór zawodników Spójni,daje im upragnionego gola,po dośrodkowaniu z prawej strony boiska i strzale z okolic pierwszego słupka. Pierwsza odsłona meczu kończy się rezultatem 0:1.
W przerwie nastąpiła męska rozmowa trenera z zawodnikami, co dało efekt już na początku drugiej połowy.Po dokładnym podaniu za plecy obrońców,do piłki dopadł Mikołaj Kawecki i ładnym technicznym strzałem pokonał bramkarza biało-czerwona-żółtych. Bramka podziałała motywująco na podopiecznych Daniela Odziemkowskiego,którzy zaczęli ambitnie walczyć o każdą piłkę, szybciej się poruszali, zdominowali przeciwnika. Co chwilę nękani defensorzy Spójni, mieli coraz większe problemy powstrzymaniem naporu niebiesko-białych.Konsekwencją były nieprzepisowe zagrania i protesty, za co arbiter pokazał aż 2 czerwone kartki (obie po drugiej żółtej). Nie mogło być inaczej i nasi zawodnicy wykorzystali przewagę. Po indywidualnej akcji i "wkręceniu w murawę" obrońców ośniańskiej drużyny, ładnym strzałem z okolic 20 metra popisał się Andrzej Pawłowski. W końcówce meczu nasi mądrze utrzymywali się przy piłce kradnąc cenne sekundy, nie dopuszczając przeciwnika pod nasze pole karne.
Po ciężkim boju z wynikiem 2:1 kolejne DERBY SĄ NASZE!!! Dopisujemy punkty na naszym koncie i zdecydowanie meldujemy się na pozycji wicelidera 4 ligi.
Sklad: Aleksandre,Ossowski,Chanas,Sidorowicz,Popkowski,Pietruszyński,Adamczewski,Pawłowski,Sawiak,Kawecki Stefanowicz
Grali także:
Krasucki,Nowak,Hada Kang