Żaki - podsumowanie sezonu 2015/2016

Żaki to dzieci z roczników 2007 i młodsi. W tym sezonie nasi zawodnicy występowali w dwóch drużynach.Starsi chłopcypo awansie jesienią do grupy mistrzowskiejrywalizowali z najlepszymi drużynami byłego woj. gorzowskiego w tej kategorii wiekowej. Były to Stilon Gorzów, UKS 4Kostrzyn, PUKS Maksymilian Gorzów, Warta Gorzów, Łucznik Strzelce Krajeńskie.Chłopcy ostatecznieuplasowali się na 6 pozycji. Należy jednak zauważyć progres w grze, który udokumentowali3 miejscempodczas ostatniego z sześciu turniejów.

Młodsza drużyna rozgrywała swoje meczew niższej lidze w której rywalizowała z Polonią I i II Słubice, Celulozą Kostrzyn, UKS 4 Kostrzyn II. W tejgrupie nasi chłopcy uplasowali się na 4 pozycji. Wyniki są ważne dla naszych zawodników, dla klubu jednak ważniejsze są postępy jakie oni robią.

Dzięki temu,że w lidze Żaków mieliśmy dwa zespoły nikt nie mógł narzekać na brak gry. Każdy mógł potwierdzić swoje umiejętności podczas gier turniejowych. Wprowadzenie treningów 3 razy w tygodniu spowodowało, żepostęp jestwidoczny i daje nadzieję na dobry przyszły sezon.

Pozaturniejamiorganizowanymi przez OZPN, Żaki rozegrały też turnieje towarzyskie. Uczestniczyliśmy w3 turniejach w Słubicach, 3 turniejach w Cybince, 2 turniejach w Dębnie, 2 turniejach w Gubinie, 1 w Myśliborzu, 1 w Eisenhuttenstadt i1 w Rzepinie.

To, że mogliśmy zagrać w tak wielu turniejach towarzyskich i że nasi zawodnicy tak licznie stawiali się na treningachto w dużej mierze zasługa rodziców, którzywspierali drużynę przez cały sezon nie tylko wzorowym dopingiem ale też organizacyjnie. Za to serdecznie dziękujemy.

W turniejach Żaków wystąpili następujący zawodnicy: Ignacy Antonik, Daniel Ciesielski, Mateusz Graczyk, Dawid Jabłoński, Szymon Kamiński, Radosław Karatysz, Michał Kasik, Jeremi Kędzierski, Michał Kwiręg, Fabian Lewitzki, Wiktor Łobaczewski,Krzysztof Nastulski, Dominik Papież, Kacper Pióro, Radosław Radkiewicz, Tomasz Radkiewicz, Gracjan Sidorowicz, Konrad Sierota, Oliwier Siniawski, Igor Stępniak, Antoni Waszczyszyn, Igor Wąsowicz, Bartek Wierzchowski, Filip Zieliński, Adrian Żygielewicz.

Trenera Adama Popkowskiego w prowadzeniu tak licznej drużyny wspierali Przemysław Juncewicz i Zdzisław Stonoga.

Trenerom dziękujemy za naprawdę udany sezon, który potwierdził, że w Ilance mamy kolejną utalentowaną grupę dzieci.

Z grupą Żaków pożegnał się trener Adam Popkowski, który od nowego sezonu poprowadzi Skrzaty. Dziękujemy Adamowi za poukładanie organizacyjne zespołu i ogromny wkład jaki wniósł w rozwój Żaków w minionym sezonie.

W sezonie 2016/2017 głównym trenerem Żaków będzie trener Krzysztorf Didyk. Nowemu trenerowi życzymy wielu sukcesów w pracy z drużyną.

Wszystkie dzieci z roczników 2008/2009 chcące uczestniczyć w treningach Żaków serdecznie zapraszamy od września! Więcej informacji pod numerem 509456847.

Powiązana galeria: