Passa porażek przełamana

Sobotnia rywalizacja z trzecioligowym Falubazem,okazała się szczęśliwa dla piłkarzy Ilanki.Po serii 5 porażek z rzędu,zespół notuje pierwsze zwycięstwo w grach kontrolnych,w tym sezonie.Jedyną bramkę tego spotkania,na konto wpisuje etatowy snajper zespołu,Marcin Żeno. Trener Kamil Michniewicz,na ten mecz,wystawił skład ,który prawdopodobnie będzie podstawowym na nadchodzącą w marcu ligę.Mimo iż to wygrana z zespołem grającycm o ligę wyżej,szkoleniowiec niebiesko białych nie popada w hurraoptymizm.Oto jak skomentował te spotkanie:

"Widać było, że graliśmy z zespołem, który podobnie jak my jest po okresie ciężkiej pracy. Dziś dla nas jako dla sztabu najważniejszy był widoczny progres w grze. W czwartek odbyliśmy pierwszą jednostkę treningową w tym roku,na pełnowymiarowym placu i mimo dużo lepszej gry,wciąż widać,jak dużo pod kątem taktycznym nam jeszcze brakuje. Dla chłopaków ważne jest to, że wygrali. Nie pod kątem wyniku ale mentalnym. Zaczynamy sobie zdawać sprawę, że runda wiosenna będzie naprawdę bardzo trudna i pracujemy z dużo większym zaangażowaniem,jak w dwóch ostatnich sparingach. Od następnego tygodnia schodzimy z dużych obciążeń i pracujemy już przede wszystkim pod kątem szybkości i taktyki."

Cieszy wynik,cieszy przełamanie.Szczególnie przez pryzmat kolejnego,ostatniego już meczu przygotowawczego,przed rundą wiosenną.Tym razem,najprawdopodobniej w następną sobotę,ekipa z Rzepina podejmie na własnym terenie,ligowego przeciwnika,zespół Odry Górzyca.