Ósmy mecz bez porażki!

Podziałem punktów zakończyła się sobotnia wyprawa „Niebiesko-Białych” do Drezdenka!
Po słabym w naszym wykonaniu meczu i ambitnej grze gospodarzy remisujemy 1:1. Mecz od samego początku nie stał na wysokim poziomie, a groźne sytuacje z obu stron można by policzyć na palcach jednej ręki. Pierwszą bardzo dobrą sytuację stworzyli sobie piłkarze „Lubuszanina” lecz kapitalną interwencją popisał się bramkarz rzepinian Artur Tumaszyk. W 20 minucie akcję prawym skrzydłem przeprowadził Bartosz Kasik, który mając dużo miejsca wbiegł z piłką w pole karne i gdy mijał obrońcę został przez niego sfaulowany za co sędzia słusznie podyktował rzut karny! Pewnym egzekutorem okazał się Marcin Żeno, który wyprowadził „Ilankę” na prowadzenie. Niestety w 30 minucie groźnej kontuzji doznał Bartosz Kasik i musiał opuścić boisko co znacznie osłabiło siłę ofensywną ILANKI. Wciąż czekamy na diagnozę lekarzy w sprawie Bartka i liczymy, że swoją bardzo dobrą dyspozycję w tym sezonie będzie mógł znów potwierdzić w sobotę! Do przerwy wynik nie uległ zmianie, gospodarze długimi podaniami próbowali przedostać się na połowę „Ilanki”, która odpowiadała atakiem pozycyjnym z którego tego dnia jednak niewiele wynikało. Druga część meczu to śmielsza gra miejscowych, która jednak nie przekładała się na sytuacje bramkowe. ILANKA odpowiadała akcjami z bocznych sektorów boiska, które najczęściej zatrzymywały się na szczelnej tego dnia obronie Lubuszanina. Taki obraz utrzymywał się aż do 75 minuty, kiedy to błąd Artura Tumaszyka wykorzystał najlepszy strzelec „Lubuszanina” – Wojciech Wypusz i po odebraniu piłki naszemu bramkarzowi doprowadził do wyrównania! Stracona bramka mocno pobudziła podopiecznych trenera Kamila Michniewicza, którzy mocno ruszyli do ataku i mimo stworzenia sobie kilku dogodnych sytuacji nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Po ośmiu kolejkach mamy na swoim koncie 20 punktów i zajmujemy, wysokie 2 miejsce w tabeli Lubuskiej IV ligi!

W następnej serii gier odbędą się DERBY POWIATU SŁUBICKIEGO! Do Rzepina przyjedzie drużyna „Spójni” Ośno Lubuskie. Początek meczu w sobotę o godzinie 11.00.