Młodziki w turnieju marzeń
W ubiegły weekend drużyna młodzików miała zaszczyt uczestniczyć w dwudniowym turnieju Silbercup 2017 w Berlinie.
Wśród 26 zaproszonych zespołów mieliśmy okazję rywalizowaćz takimi drużynami jak WKS Śląsk Wrocław, RBLeipzig (Bundesliga), Hertha Berlin (Bundesliga), Hannover 96 (2.Bundesliga), Union Berlin (2.Bundesliga),FK Teplice (1 ligaCzech, uczestnik Ligi Europejskiej), BATE Borysow (1.liga Białorusi,wielokrotny uczestnik Ligi Mistrzów), Energie Cottbus, Hansa Rostock oraz najlepsze akademie piłkarskie Berlina.
Jak twierdzą organizatorzy, celem tego turnieju jest to aby małe kluby piłkarskie mogły zmierzyć się z akademiami największych klubów piłkarskich z naszego regionu.
Udział w tym turnieju był dla chłopców oraz trenera ogromną nauką.
W pierwszym dniu turnieju szczególnie w pierwszych meczach zjadła nas trema i uczyliśmy się tego co dla osiągnięcia korzystnego wyniku jest najważniejsze a więc walka z pasją do końca. Wszyscy przekonaliśmy się, że poza dobrymi umiejętnościami piłkarskimi trzeba włożyć jeszcze w mecz maksimum pracy aby nawiązać wyrównaną walkę z przeciwnikiem.W pierwszy dzień tylko jeden remis i 5 porażek, choć z meczu na mecz gra wyglądała coraz lepiej. Wyniki dnia pierwszego:
Drugi dzień to turniej zespołów, które nie awansowały do turnieju finałowego. Tutaj nasze wyniki wyglądały już lepiej choć gdybyśmy poprawili skuteczność mielibyśmy lepsze miejsce w grupie. Szczególnie szkoda dwóch meczy, w których zdecydowanie prowadziliśmy grę i ostatecznie przegraliśmy je po 0-1 tracąc bramki w końcówkach.Ostatecznie w turnieju zajęliśmy 24 miejsce na 26 zespołów. Wynik może nie powala ale w wielu meczach chłopcy zagrali ambitnie i pokazali na tle renomowanych przeciwników, że potrafią grać w piłkę.Nasz najlepszy mecz to był ostatni mecz w grupie, w którym pokonaliśmy Eintracht Mahlsdorf 1-0. Wcześniej ta drużyna na 12 spotkań nie przegrała ani jednego meczu i dopiero potknęła się na zespole z Rzepina, co zostało zauważone przez organizatorów turnieju:)
Wyniki dnia drugiego:
Podsumowując byliśmy najmniejszym klubem w tym turnieju, dla porównania kluby z Berlina, z którymi rywalizowaliśmy mają po kilka a nawet kilkanaście grup młodzików w swoich szeregach, my mamy jeden zespół, a mimo to dzielnie stawialiśmy czoła wszystkim przeciwnikom.Dlatego gratulujemy chłopakom dobrego występu, choć jak twierdzi trener drużyna ma większy potencjał niż zaprezentowała w miniony weekend. Tym lepiej dla nas, mamy nadzieję że chłopcy w przyszłości lepiej będą radzić sobie z tremą i pokażą pełnię swoich możliwości.
Serdecznie dziękujemy organizatorom (Jens Gnielka - TSV Rudow 1888 e.V.)za zaproszenie na turniej, który długo będziemy wspominać.