ILANKA WCIĄŻ NIEPOKONANA!! POLONIA-STAL ŚWIDNICA - ILANKA RZEPIN 1:3 (0:2)

Bardzo trudny i ciężki mecz. Tak w jednym zdaniu można podsumować to jak wyglądało sobotnie spotkanie. Dużo walki, ostra gra z obu stron i bardzo dynamiczne spotkanie (na co duży wpływ miały bardzo dobrze prowadzone zawody przez trójkę sędziowską!) w którym wynik ważył się do ostatniej minuty. Początek meczu pod dyktando przyjezdnych i tylko kapitalna interwencja Artura Tumaszyka uchroniła Niebiesko-Białych od utraty bramki na samym początku meczu, następnie bardzo dobry moment gry naszej drużyny, który zostaje udokumentowany dwoma golami. Najpierw Mateusz Stefanowicz przedarł się w pole karne i zdobył bramkę uderzeniem w krótki róg bramkarza a za dwie minuty po bardzo dobrym podaniu od Marcina Żeno wstrzelić piłkę w pole karne gdzie po niefortunnej interwencji obrońcy gospodarzy piłka po raz drugi wylądowała w siatce. Do końca pierwszej połowy „Ilanka” kontrolowała przebieg spotkania i wynik już nie uległ zmianie. W drugiej części gry „Polonia-Stal” ruszyła do odrabiania strat raz po raz sunąc na bramkę Tumaszyka. Zachować czyste konto udało się niestety tylko do 72, kiedy to kapitan gospodarzy wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego i zdobył kontaktowego gola. Napór gospodarzy wciąż trwał i kiedy wydawało się, że druga bramka wisi w powietrzu goście otrząsnęli się i zaczęli groźnie kontratakować. W 92 minucie ostateczny cios zadał Marcin Żeno, który po dobrym podaniu z głębi pola minął bramkarza gospodarzy i wpakował piłkę do pustej bramki. Niestety po tej akcji nasz najlepszy strzelec nabawił się groźnego urazu stawu skokowego, który może wykluczyć go na najbliższe spotkania. Po tej bramce sędzia zawodów od razu zakończył spotkanie a w ekipie z Rzepina zapanowała ogromna radość bo „Ilanka” tej wiosny wciąż jest nie pokonana (na boisku…)!!!

Skład:

Tumaszyk-Adamczewski-Korman-Chanas-Ostrowski-Siembida-Pawłowski-Skrzyński-Stefanowicz(65’ Nowaczewski)-Ossowski (70’ Popkowski)-Żeno

W rezerwie pozostali: Bukowski, Klimczak, Sidorowicz, Radkiewicz

W kolejną sobotę znów Lubuskie Derby!! Tym razem na stadion przy ulicy Poznańskiej zawita ekipa Budowlanych Lubsko! Początek zmagań o godzinie 15.00. Serdecznie zapraszamy!